Houria Houria
Houria jest utalentowaną tancerką, która pragnie zrobić światową karierę w balecie. Całe swoje życie podporządkowuje temu marzeniu. Aby związać koniec z końcem, w dzień pracuje jako sprzątaczka, a w nocy obstawia nielegalne walki. Po jednej z nich, w której wygrywa duże pieniądze, zostaje brutalnie napadnięta przez rywala. Kiedy odzyskuje przytomność w szpitalu, jej dotychczasowy świat rozsypuje się na kawałki. Przestaje mówić i na pewno już nigdy nie będzie tańczyć. Jednak Houria nie zamierza się poddać i rozpoczyna rehabilitację. Poznaje podobnie jak ona poranione kobiety, dzięki którym wkrótce odzyska pasję i sens życia.
Najnowszy film nagradzanej reżyserki Mounii Meddour to pochwała kobiecości, siostrzeństwa, przyjaźni, wolności i uzdrawiającej mocy tańca.
2022  ; Festiwal Filmów Frankofońskich w Angoulême – nagroda główna (nominacja)
2022  ; Rome Film Festival – Najlepszy Film (nominacja)
Mounia Meddour
Po studiach dziennikarskich na Uniwersytecie w Algierze Mounia Meddour uzyskała tytuł magistra na kierunku Informacja i komunikacja na uniwersytecie Paris 8. W 2000 roku odbywała studia w zakresie kinematografii w La Fémis oraz w zakresie produkcji w Centre Européen de Formation à la Production de Films. Wyreżyserowała kilka filmów
dokumentalnych : Tikdja, La Caravane des Sciences (Karawana nauk), Particules Elémentaires (Cząstki elementarne), La cuisine en héritage (Kuchnia na pamiątkę). Jej film dokumentalny Cinéma Algérien. Un nouveau souffle (Kino algierskie. Nowy powiew) skupia się na młodych filmowcach z jej pokolenia, którzy przeżyli okres wojny domowej w latach 90., tzw. „czarną dekadę”. Jej film krótkometrażowy Edwige został zaprezentowany na licznych międzynarodowych festiwalach oraz zdobył wiele nagród. Jej pierwszy film długometrażowy Lalka, zrealizowany w 2019 roku, otrzymał nagrodę Sopadin za najlepszy scenariusz, został następnie zakwalifikowany do sekcji Un Certain Regard festiwalu w Cannes oraz został algierskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Lalka zdobyła Cezara za najlepszy film, a odtwórczyni głównej roli Lyna Khoudri otrzymała Cezara dla
nadziei kina. Mounia Meddour była członkiem komitetu ds. recenzji Narodowego Centrum
Kinematografii w latach 2020–2021, a obecnie jest członkiem komitetu finansowego ds. wspierania filmów francuskojęzycznych. Została odznaczona Orderem Sztuki i Literatury przez Roselyne Bachelot, ministrę kultury. W 2023 roku wyreżyserowała swój drugi film fabularny Houria.
2006  ; Tikja. Karawana nauk Tikjda. La caravane des savoirs
2007  ; Cząstki elementarne Particules élémentaires
2009  ; Kuchnia na pamiątkę La Cuisine en héritage
2011  ; Kino algierskie. Nowy powiew Cinéma algérien, un nouveau souffle
2012  ; Edwige
2019  ; Lalka Papicha
2022  ; Houria