Ruszył program indywidualnej wymiany uczniowskiej Miesiąc we Francji, miesiąc w Polsce. Program ma na celu zapoznanie licealistów z francuskim systemem edukacji i kulturą francuska w trakcie miesięcznego pobytu we Francji, w rodzinie i szkole.
Program powstał z inicjatywy Regionu Akademickiego Auvergne-Rhône-Alpes we współpracy z Instytutem Francuskim w Polsce a w b.r. szkolnym został rozszerzony o Region Akademicki Nouvelle-Aquitaine.
W tym roku, 8 uczniów z XVII LO im.Młodej Polski  ; w Krakowie z klasy IA dwujęzycznej z językiem francuskim dotarło juz do Francji  ; gdzie zostali mile przyjęci przez ich francuskich korespondentów z rodzinami. Dla naszych uczniów to wyjątkowa okazja na miesięczną naukę we Francji.