Kursy języka francuskiego

Aktualne informacje

 • Nagroda w konkursie “Smaki świata”

  Jolanta Wiśniewska, słuchaczka Instytutu Francuskiego w Warszawie otrzymała nagrodę w konkursie "Smaki świata", który odbył się w dwóch etapach: - pytania konkursowe na stronie Facebook Instytutu - losowanie wśród prawidłowych odpowiedzi Nagrodę w postaci kosza delikatesowego ufundował Carrefour, a wręczyła dyrektorka kursów IFP pani Nathalie Kounovsky. Laureatce gratulujemy! Zaglądajcie na naszą stronę na FB, wkrótce kolejne konkursy z nagrodami!

  En savoir plus
 • Francuscy uczniowie na praktykach zawodowych w Warszawie

    W tym roku, po raz trzeci z rzędu dyrektor Instytutu Francuskiego wręczył uczniom z Le Mans zaświadczenia o ukończeniu praktyk. (więcej...)

  En savoir plus
 • Zbliża się czerwcowa sesja egzaminacyjna DELF/DALF

    Najbiższa sesja egzaminacyjna DELF/DALF odbędzie się w czerwcu: - egzaminy pisemne: 13 czerwca (DELF Junior) i od 15 do 19 czerwca (DELF TP) - egzaminy ustne: od 8 do 24 czerwca.   Zapisy będą przyjmowane od 13 kwietnia do 16 maja.   Terminy i ceny egzaminów DELF i DALF w sesji czerwcowej 2015  

  En savoir plus
 • Wyniki egzaminów DELF Junior i DELF/DALF Tout Public – sesja lutowa 2015

  Są już znane wyniki egzaminów DELF Junior oraz DELF/DALF Tout Public. Można się z nimi zapoznać w załącznikach wg numeru kandydata. (więcej...)

  En savoir plus
 • Trwają zapisy na trymestr wiosenny

    Rozpoczęły się zapisy na 3. trymestr Początek kursów: 8 kwietnia 2015  Rodzaje kursów do wyboru: * francuski ogólny od poziomu A1 do C2 * francuski specjalistyczny * warsztaty i konwersacje (więcej...)

  En savoir plus
 • Program lojalnościowy dla słuchaczy kursów trymestralnych

  W styczniu 2015 Instytut wprowadzł dla swoich stałych słuchaczy nowe zniżki na kursy kwartalne dla dorosłych (francuski ogólny, warsztaty, konwersacje i kursy specjalistyczne). Zapoznaj się z naszą ofetą kursów dla dorosłych (więcej...)

  En savoir plus
 • Nagroda Lilou dla najlepszych studentów IFP

  Od 2014 roku LILOU, partner Instytutu Francuskiego, przyznaje dwa razy w roku studentom, którzy zdobyli najwięcej punktów na egzaminie DELF/DALF tout public (od poziomu A2) nagrody w postaci dwóch bonów o wartości 500 złotych każdy, do wykorzystania w salonach Lilou w Warszawie. (więcej...)

  En savoir plus
 • Nauka francuskiego poprzez produkty regionalne: czwartek 7 maja

  Najbliższe spotkanie w ramach cyklu warsztatów winiarskich i produktów regionalnych, prowadzone w języku francuskim przez someliera Benjamina BEQUILLARDA odbędzie się w czwartek 7 maja od godz. 19 do 22 w salonie Vinonet, ul. Nowogrodzka 20, local 1A. Będzie poświęcone winom z południowo-zachodniej Francji. (więcej...)

  En savoir plus

Zapisy

W sekretariacie kursów: ul. Widok 12, Warszawa od pon. do czw. 9:30-18:30,  piątek 10-17, sobota 10-13 mailem: kursy.warszawa@institutfrancais.pl

przez telefon: 22 505-98-00

Kontakt

 

Zapisy online

- Kursy kwartalne (A1-C2) - Kursy specjalistyczne, przygotowanie do egzaminów DELF/DALF, konwersacjeKursy średniointensywne w kwietniu

Online test

Wypełnij test, który skieruje cię na odpowiedni poziom. Rozpocznij test

Bonusy dla naszych słuchaczy

Mediateka

http://www.dailymotion.com/videoxhdoe1Instytut to równiez Mediateka – centrum informacji i zródlo dokumentacji multimedialnej, zawierajaca 20 000 ksiazek, 86 tytulów prasowych, 2500 plyt CD i 1800 DVD. Biblioteka dla doroslych i dla dzieci oraz liczne wydarzenia wokól ksiazek: spotkania z autorami, konferencje i raz w miesiacu, godzina bajki dla najmlodszych, prowadzona w jezyku polskim i francuskim. Kontakt: biblio@institutfrancais.pl.

Pobierz regulamin.

Więcej

Godziny otwarcia:

 • wtorek,  czwartek,  piątek: 15.00-20.00
 • środa: 9.00-14.00
 • sobota : 11.00- 15.00 (oprócz lipca)

 

Adres:

ul. Widok 12 – 00-023 Warszawa,
stacja metra Centrum

 

Regulamin:

 

Katalog:

 

Kontakt :

Telefon:

 • Dział dla dorosłych: (22) 505-98-13
 • Dział dla dzieci : (22) 505-98-46
 • Centrum informacji o Francji : (22) 505-98-21

e-mail:

biblio@institutfrancais.pl

Nowości

380 angouleme

Wybór komiksów z Festiwalu w Angoulême

  Z okazji 15 Festiwalu Komiksów w Angoulême publikujemy na Culturethèque nowe pozycje z tego gatunku, w tym kilka tytułów, które wzięły udział w konkursie w kategorii “Sélection officielle”. Podajemy tytuł i autora/autorów. By otworzyć album, proszę kliknąć na tytuł: -       Little Tulip, François Boucq i Jérôme Charyn -       Les vieux fourneaux - 2 tomy, Paul Cauuet i Wilfrid Lupano…

Czytaj dalej...

Wszystkie nowości

Plusy Mediateki

380 rendre livres

Zwrot wypożyczonych pozycji w godzinach zamknięcia mediateki.

  Poza godzinami otwarcia mediateki, możecie Państwo zostawić książki do zwrotu na recepcji, u pracownika ochrony. Zwroty zostaną zarejestrowane niezwłocznie po otwarciu mediateki. Czas wypożyczenia może zostać przedłużony tylko w przypadku książek. Możecie to Państwo zrobić samodzielnie w katalogu online, podając dane do swojego konta, mianowicie: Nazwa: POL + numer karty czytelnika (przyklad: POL11111) Hasło:…

Czytaj dalej...

Wszystkie korzyści

Młodzież

380 dessin mai

Godzina Bajki w maju

Najbliższa Godzina bajki odbędzie się 14 maja o godz. 17.00! Przyjdźcie posłuchać historyjek o czarownicach z haczykowatym nosem i o książętach z bajki! Po opowieściach zapraszamy na wspólne rysowanie. A następnego dnia, przyjdźcie podziwiać prace małych artystów, które wywiesimy w Mediatece! Jak zwykle, spotkanie poprowadzone zostanie po polsku i francusku. Mediateka Instytutu Francuskiego w Polsce, ul….

Czytaj dalej...

Młodzież – wszystkie artykuły

Spotkania/ debaty

targi 380

Francja gościem honorowym Warszawskich Targów Książki!

W 2015 roku Francja będzie gościem honorowym Warszawskich Targów Książki, które odbędą się w dniach 14-17 maja na Stadionie Narodowym. W ramach tego wyjątkowego wydarzenia zapraszamy na: liczne spotkania z francuskimi pisarzami, spotkania poświęcone najważniejszym sektorom francuskich wydawnictw (poradniki, kuchnia, książki dla dzieci i młodzieży, komiksy), pokazy książek cyfrowych, debaty i konferencje, festiwal filmowy, odczyty…

Czytaj dalej...

Spotkania/ debaty - więcej artykułów